• Monaco

Чому не потрібно боятися невдач?

Страх перед невдачами заважає досягати успіху. Навіть коли з’являється геніальна ідея, думка про можливий провал сковує нас і не дає ризикнути. Потрібно боротися зі своїм страхом і дозволяти собі ризикувати, щоб рухатися вперед і досягати успіхів. У цьому допоможуть наступні кроки:


1. Навчіться помічати позитивні сторони

Будь-яка невдача – це досвід. Урок, необхідний для досягнення майбутніх цілей. Тому дуже важливо змінити своє сприйняття й навчитися бачити не тільки погане, а й можливі перспективи. Аналізуйте свої промахи: що стало їх причиною і як уникнути подібного в майбутньому. Поставте ціль, визначтесь із задачами, складіть план дій. Шукайте можливості, а не виправдовування.


2. Уявіть найгірший сценарій розвитку подій

Якщо вам ніяк не вдається змиритися з тим, що невдачі неминучі, і ви не можете сприймати їх спокійно, спробуйте альтернативний метод. Уявіть, з чим вам доведеться зіткнутися, якщо все піде не так, як ви планували. Подумайте про найжахливіше, що може трапитися в такому випадку. Дуже часто, коли ми розуміємо, з чим доведеться зустрітися, виявляється, що все не так страшно, як здавалося.


3. Почніть діяти

Невпевненість у собі чи негативний досвід у минулому – що б не було причиною вашого страху, завжди краще зробити хоч щось замість того, щоб сидіти, склавши руки. Часто ми переоцінюємо ризик від потенційно можливої невдачі, забиваємо голову параноїдальними думками й концентруємо увагу на негативних наслідках. Хоча, хто сказав, що так все і буде? Чому б просто не взяти й не спробувати? Тільки так можна дізнатися, як все буде насправді.


4. Хваліть себе

Конструктивна критика – безперечно, важлива складова успіху. Для роботи над помилками необхідний зворотній зв’язок. Але щоб не втратити віру в себе, нам також потрібні позитивні відгуки. І якщо поруч немає того, хто підтримає та похвалить, можна впоратися і самому.

Спробуйте не зациклюватися на дрібницях і помилках. Помічайте, коли у вас щось виходить краще ніж раніше, хваліть і підбадьорюйте себе. Сфокусуйте увагу на своїх сильних сторонах та хваліть себе щоразу, коли вони проявляються.


5. Надихайтеся прикладами інших

Часто, коли ми помічаємо успіх інших, у нас виникає відчуття заздрості та образи. Відслідковуйте такі думки та женіть їх подалі від себе. Замість цього подумайте, які якості допомогли цим людям добитися успіху, що вони для цього зробили та яких помилок допустилися. Це ваш шанс на успіх і ще одна можливість навчитися новому на шляху до кращої версії себе.


Не чекайте миттєвого результату. Качайте свою здатність переживати невдачі, як м'язи, і поступово ваша впевненість буде рости, а страх відступати.

224 перегляд1 коментар

Останні пости

Дивитися всі