• Monaco

Що почитати на карантині?

Коли вся робота завершена, холодильник вже повен смаколиків від Monaco, а до кінця карантину ще не скоро - давайте читати книжки.

Зібрали для вас топ-5 книг, які допоможуть осмислити події сьогодення, дізнатися про цікаві концепції майбутнього чи просто відволіктися від засилля новин.

1. Ювал Ной Харарі "21 урок для 21-го століття"

Минуле людства у книзі Sapiens "Людина розумна". Далеке майбутнє у книзі Homo Deus "Людина божественна". Саме настав час замислитися над питаннями сьогодення. Що можна зробити з епідемією фейкових новин? Чому ліберальна демократія зазнає кризи? Чи повернеться Бог? Чи наближається нова Світова війна? Яка цивілізація домінує в світі - Захід, Китай, іслам? Чи може націоналізм вирішити проблеми нерівності й зміни клімату? Що треба вчинити з тероризмом? У третій книзі Ювала Ноя Харарі простих відповідей не буде. Проте захоплива подорож навколо глибокого смислу подій, що відбувається сьогодні - гарантована.2. Оксана Мороз "Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців".

Ця книжка – посібник від маніпулятора-практика про те, як протистояти зараженню інформаційними вірусами.


3. Нассім Ніколас Талеб "Чорний лебідь. Під знаком непередбачуваності." Чорний лебідь — завжди несподівана подія, яка несе серйозні наслідки. Війна, катаклізми, раптова смерть відомого політичного лідера або революційне наукове відкриття — будь-яка з цих подій може раптово перевернути життя та змінити хід історії. У книзі автор розповідає про випадки, коли Чорний лебідь став вирішальним явищем, до яких наслідків призвела його поява та як зберегти стійкість.


4. "Чому нації занепадають? Походження влади, багатства і бідності"

Економіст, професор Гарвардського університету Дарон Аджемоґлу і політолог, професор Чиказького університету Джеймс Робінсон взялись знайти відповіді на запитання: чому одні країни — багаті, а інші — бідні? В своїх дослідженнях Аджемоґлу та Робінсон спираються на історичні факти, економічні показники і вивчення політичних режимів різних країн світу. Вони виводять декілька правил, дотримання яких розвиває потужну економіку і стимулює розквіт всіх сфер людської діяльності, а ігнорування цих правил призводить до деградації і поступового занепаду. Висновки, до яких приходять вчені, універсальні і справедливі для всіх країн, незалежно від їх географічного положення, культурного або цивілізаційного минулого.


5. Джордж Орвелл "1984".

Дивно, але реалії твору, написаного у жанрі антиутопії більше 60 років тому, у деталях збігаються з тими, що ми спостерігаємо у наші дні. Незважаючи на художню вигадку, книга настільки реалістична, що перевертає свідомість, причому так, що хочеться перевернути її назад. Сам письменник стверджував, що «найкращі книги говорять тобі те, що ти вже сам знаєш». І роман-утопія «1984» описує речі, про які ми самі здогадувалися, але у існування яких боялися повірити.

203 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі