• Monaco

Мотивація: від мрії до реальності — шлях довжиною у мріяльність

Оновлено: 7 серп 2019 р.

Якщо можеш мріяти, то можеш і діяти


Ми міряємо своє життя часом: що встигнути до тридцяти, що зробити в новому році, як провести і не змарнувати літо. Усі ці питання приводять нас до нескінченних списків справ, цілей і мрій. Коли мрії збуваються — круто, та іноді невиконані плани змушують задуматися і навіть засумувати про невикористані можливості.При виборі мрії, зверніть увагу на її формулювання. Часто велика кількість планів та обіцянок не виконуються, тому що ми формулюємо їх досить загально: назбирати грошей, їсти здоровіше, подорожувати більше. Чим абстрактніша мрія, тим складніше її реалізувати. Розпливчастість мрії — вбивця мотивації, адже не розуміючи фінального результату, ви не зможете спланувати зусилля, які доведеться докласти до її здійснення.


Замість «назбирати гроші», варто вирішити, яку конкретну суму ви готові відкладати з кожної зарплати. Замість «здорового харчування» — відмовитися від шкідливих продуктів і замінити їх корисними. Замість фастфуду на ніч — з’їдати миску салату.


Бути щасливим — це рішення, а не бажання. Дій!


Часто за новою прекрасною мрією криється просто звичка. Нічого дивного — адже наша поведінка загалом складається як раз з ритуалів і патернів. Тому для мрії про красиву фігуру може бути достатньо виробити корисну звичку. Можливо, проблема нічних походеньок за смачненьким криється в тому, що вдома немає корисної альтернативи? Тоді доведеться переглянути підхід до продуктових закупівель.
Погана ідея шукати мрії в інстаграмах друзів чи блогерів. Все-таки мріяти — справа дуже особиста, до якої багато хто підходить не з міркувань власних інтересів, а через ефемерне «треба як у всіх». Щоб кожна новонароджена мрія збувалася та приносила користь і задоволення, важливо розуміти, навіщо вона вам, чи справді ви хочете присвятити час і сили на її реалізацію.


Будь собою — інші ролі вже зайняті.


Часто в рекомендаціях з мотивації радять розказати про свою мрію світові. Ніби якщо про ваші плани дізнається спільнота, вам складніше буде закинути заплановане. Та ми не радимо такий підхід. Адже почуття провини погано уживаються в концепції мрії. Також не радимо до своєї мрії підбивати спільника. Адже якщо подружка припинить виконувати план підготовки до марафону, ваша власна мотивація опиниться під загрозою. Такі ситуації — дуже родючий ґрунт для будь-яких виправдань.
Мрійте по силам! Люди, які ставлять, більш реальні цілі частіше досягають бажаного, тому мають більше енергії формувати нові мрії і йти до них. Це не значить, що треба змінювати класні мрії на нудні справи, та трохи суб'єктивної раціональності не завадить нікому.
Також під час підготовки плану не завадить раціональність. Адже мало сформулювати мрію, треба подумати, як до неї прийти. Комусь допомагають списки, комусь чек-лісти. Людям з образним мисленням легше буде створити дошки візуалізації та деталізації процесу.Продумайте найменшу деталь, кожну позитивну зміну, що станеться з вами на шляху до мрії. Це допоможе хвалити себе за невеличкі перемоги і прямувати далі. Включайте уяву, думайте про те, як дякуватиме вам ваш організм сяючою шкірою, гарним настроєм, відчуттям легкості за відмову від шкідливого продукту чи за додавання у раціон корисного.


Пам'ятайте, про що б ви не мріяли, іноді невдачі трапляються. Ставтеся до цього філософськи. Навіть якщо шлях до мети ви подолали лише на половину, ви навчилися чогось за цей час. Адже провал — це теж частина процесу, завдяки якій ми міняємося і стаємо тим, ким мали б стати. Особливо важливо згадати про моменти, коли якась мрія перестала бути такою ж привабливою, як на початку.
Часом ми вирішуємо зайнятися чимось, що виявляється зовсім не таким, як ми уявляли, — ні в якому разі не можна залишати себе без можливості визнати, що мрія виявилася не вашою.


Це теж частина безцінного досвіду.

227 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі